70 lat razem, Kamienne Godytakiej rocznicy w gminie Cekcyn nie pamiętamy !!! Uroczystość Jubileuszy Małżeńskich odbyła się 5 grudnia 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Cekcynie. Wójt Gminy Cekcyn Jacek Brygman wręczył medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” parom obchodzącym 50 rocznicę ślubu.

 

Złote Gody

Wanda i Czesław Dembek ze Zdrojów,

Irena i Henryk Peć z Kowalskich Błot,

Lidia i Jan Ziółkowscy z Cekcyna oraz

Danuta i Mieczysław Lipkowscy z Iwca

 

Dodatkowo 65 rocznicę ślubu obchodzili – Państwo:

Irena i Jan Krzyżelewscy z Zielonki oraz

Jadwiga i Jan Romanowscy z Huty

 

70 rocznicę ślubu świętowali natomiast Państwo Irena i Edmund Kędzierscy z Cekcyna.

 

Wszystkim Jubilatom serdecznie gratulujemy, składając jednocześnie najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, zrealizowania założonych planów, doczekania wspólnie kolejnych rocznic oraz samej pozytywnej energii na kolejne Wspólne lata.

 

Uroczystość tradycyjnie uświetnił występ zespołu „Cisowianie” pod przewodnictwem Jerzego Rataja.

 

 Złote Gody: na zdjęciu od lewej: Państwo Irena i Henryk Peć, Wanda i Czesław Dembek, Danuta i Mieczysław Lipkowscy, Lidia i Jan Ziółkowscy.

 

 

Państwo Wanda i Czesław Dembek ze Zdrojów mają 4 dzieci, 3 wnuków. Pochodzą ze Zdrojów i tam też się poznali. Pani Wanda pracowała jako księgowa a Pan Czesław w Bydgoszczy na kolei, następnie w Kółku Rolniczym oraz z Zakładzie Celulozy. Zgodnie twierdzą, że potrzeba dużo miłości, zrozumienia i tolerancji aby doczekać takiego Jubileuszu.

 

 

Państwo Irena i Henryk Peć z Kowalskich Błot: mają 4 dzieci, 1 wnuka i 2 wnuczki oraz 2 prawnuków. Poznali się na zabawie. Pan Henryk pracował przy wyścigach konnych oraz w Nadleśnictwie Tuchola. Pani Irena natomiast w Przedsiębiorstwie Turystycznym Brda oraz w Nadleśnictwie Tuchola. Aktualnie Pan Henryk lubi wędkować a Pani Irena lubi grzybobranie oraz zajmowanie się kwiatami. Pani Irena przygotowuje również dużo przetworów domowych. Cierpliwość, wyrozumiałość i miłość pozwoliła im doczekać 50 rocznicy ślubu.

 

Państwo Lidia i Jan Ziółkowscy z Cekcyna : mają 3 dzieci, 7 wnuków. Zapoznali się podczas wspólnych dojazdów do pracy i do szkoły. Pan Jan pracował w RUCH w Tucholi. Mówią, że w życiu trzeba znaleźć wspólny język i żyć w zgodzie : „Zgoda buduje ...”

 

Państwo Danuta i Mieczysław Lipkowscy z Iwca mają 3 dzieci, 10 wnuków. Poznali się w Iwcu w kawiarni. Pan Mieczysław pracował początkowo jako traktorzysta w Kółku Rolniczym, następnie przez 10 lat był sołtysem sołectwa Iwiec oraz przez 1 kadencję Radnym Rady Gminy Cekcyn. Przed emerytura pracował również w Przedsiębiorstwie w Zdrojach. Od 12 lat Pan Mieczysław jest na emeryturze. Pani Danuta pracowała w zlewni mleka w Iwcu, następnie zajmowała się domem i dziećmi. Najważniejsza jest miłość i zgoda.

 

Państwo Jadwiga i Jan Romanowscy z Huty mają 4 dzieci, 7 wnuków i 10 prawnuków. Poznali się w Cekcynie. Prowadzili wspólnie gospodarstwo rolne. Cierpliwość i praca pozwoliły im doczekać 65 rocznicy ślubu.

 

Państwo Irena i Jan Krzyżelewscy z Zielonki mają 1 wnuczkę i 1 wnuka, 2 prawnuczki i 2 prawnuków. Pani Irena pracowała w gospodarstwie a Pan Jan był piekarzem. Zgodnie twierdzą, że to jedynie „Boska siła” pomaga w dotrwaniu do takich niecodziennych jubileuszy.

 

 

Państwo Irena i Edmund Kędzierscy z Cekcyna mają 4 dzieci, 10 wnuków i 10 prawnuków oraz 1 praprawnuczkę. Poznali się w Zalesiu na zabawie.