Kocioł Festival i GOK Cekcyn serdecznie zapraszają na wieczór jazzowy, w niedzielę 10 grudnia 2017 r.  do Gminnego Ośrodka Kultury w Cekcynie, gdzie wystąpi kwartet JAZĄBU (wstęp wolny)

 

JAZĄBU to nazwa nowa na muzycznej scenie, ale nazwiska członków zespołu powinny być już dobrze znane fanom jazzu.
Skład zespołu stanowią znane i uznane nazwiska na polskiej scenie jazzowej
Trębacz: Wojciech Jachna (m. in.: Sing Sing Penelope, Contemporary Noise Quintet/Sextet, Innercity Ensemble),
Saksofonista Tomasz Glazik (m. in.: Contemporary Noise Quintet/Sextet, Kult, Kazik Staszewski, El Dupa),
Gitarzysta Marek Kądziela (m. in.: K.R.A.N., OffQuartet, Hunger Pangs)
Perkusista Jacek Buhl (m. in.: Trytony, Variété).

Szczególnie cieszę się, że po latach przerwy udało nam się zaprosić do Cekcyna pochodzącego z Cekcyna Tomasza Glazika - obecnie członka zespołu KULT, wcześniej koncertował w Cekcynie z zespołem Conterporay Noise Sextet - były to niezapomniane koncerty dla cekcyńskiej publiczności oraz dla muzyków. Sala Gminnego Ośrodka Kultury na ten czas zmieniła się atmosferą i muzyką na najlepsze sale koncertowe na świecie - mam nadzieję, że podobnie będzie i tym razem, choć muzyka trochę inna, czas też inny, jak i twórczość naszych wykonawców bardzo ewaluowała, natomiast pozostaje nam gwarancja uczty muzycznej. Muzycy są związani z Cekcynem - pierwsza sesja fotograficzna zespołu JAZĄBU miała miejsce na terenie gminy Cekcyn.
Kwartet zagra materiał ze swojego debiutanckiego albumu o nazwie Łódź Kosmiczna Muzyka zespołu to przede wszystkim swobodna, zbudowana wokół jazzu improwizacja, której niespieszne tempo i oszczędność dźwięków pozwalają muzyce wybrzmieć i stworzyć fascynującą przestrzeń. Wiele tu barw i nieoczywistych ścieżek, a dźwiękowe poszukiwania nurzają się w psychodelicznej otoczce zgrabnie łączącej się ze spuścizną sceny yassowej.
Jak mówi Wojciech Jachna – lider zespołu: „JAZĄBU to wielopokoleniowy projekt, muzyków z Łodzi, Bydgoszczy i Warszawy. Na razie tajemnicą poliszynela jest, ile w ich muzyce jest jazzu, a ile zębów...Jedno jest pewne - zęby muzycy zjedli na graniu muzyki... A Państwo będą zadowoleni, Panie i Panowie – JAZĄBU i Łódź Kosmiczna!”
W imieniu swoim, pozostałych organizatorów i muzyków zapraszam wszystkich na ten niesamowicie zapowiadający się wieczór z albumem Łódź Kosmiczna i zespołem JAZĄBU.

Mamy też prośbę do uczestników, jak prawie zawsze podczas naszych koncertów będziemy prosić o wsparcie finansowe organizacji koncertu podczas jego trwania, także przy tej okazji o takie wsparcie proszę, bez tego wsparcia nie bylibyśmy w stanie realizować tego typu projektów muzycznych w Cekcynie.
 
Do zobaczenia !!!

Michał Ziółkowski