25 czerwca 2019 r. w Cekcynie świętowaliśmy Jubileusze Małżeńskie.

 

Złote gody – 50 lecie świętowali:

 

Lidia i Tadeusz Łepek z Ostrowa

Mają 3 dzieci, 5 wnuków i 5 prawnuków. Pani Lidia pracowała w KZN w Bydgoszczy oraz w świetlicy wiejskiej w Ostrowie i w GS w Ostrowie. Pan Tadeusz w Kolejowych Zakładach Nawierzchniowych. Pochodzą z jednej wioski. Mówią, że we wspólnym życiu najważniejsze jest wybaczanie.

 

Barbara i Paweł Kontni z Cekcyna

Mają 2 dzieci i 2 wnuków. Poznali się na zabawie w Cekcynie. Pani Barbara pracowała w GS w Cekcynie. Pan Paweł w Bydgoszczy – w Pomaszu, później tartak w Cekcynie następnie prowadził własny warsztat blacharski. Aktualnie lubią pracować w ogrodzie oraz Pan Paweł lubi rowerowe przejażdżki.

 

Władysława i Emil Ast z Krzywogońca

Mają 3 dzieci, 7 wnuków i 4 prawnuków. Poznali się na zabawie w Małym Gacnie. Pani Władysława prowadziła gospodarstwo rolne. Pan Emil pracował w Zachemie w Bydgoszczy, następnie w Przetwórni w Tucholi oraz w POM w Tucholi i Hydrotor w Tucholi. Mówią że w życiu to trzeba „trochę się kłócić i następnie się godzić”

 

Stefania i Edward Bizuga z Ostrowa

 

55 – lecie – Szmaragdowe Gody

 

Stefania i Henryk Skoda z Ludwichowa

Mają 2 dzieci, 4 wnuków. Pani Stefania prowadziła gospodarstwo, Pan Henryk pracował na kolei. Mówią że najważniejsze jest zrozumienie, szacunek i zaufanie.

 

Lidia i Ryszard Doktor z Gołąbka

Mają 2 córki, 2 wnuków, 2 wnuczki, 3 prawnuczki i 2 prawnuków. Pochodzą z Bydgoszczy. Pani Lidia pracowała w Wojewódzkim Urzędzie Statystycznym. Pan Ryszard w Bydgoszczy na Zawiszy oraz w Nadleśnictwie Tuchola. Najważniejsze jest „uczucie”

 

Barbara i Kazimierz Słomińscy z Cekcyna

Mają 2 dzieci, 5 wnuków. Poznali się na zabawie. Prowadzili gospodarstwo rolne oraz Pan Kazimierz pracował w zespole PGR Łyskowo. Mówią, że w życiu bardzo scala praca.

 

Diamentowe Gody – 60 lecie

 

Urszula i Czesław Umerscy ze Zdrojów

Mają 4 dzieci, 10 wnuków i 17 prawnuków. Poznali się na zabawie w Zielonce. Pani Urszula prowadziła gospodarstwo domowe, klubokawiarnię, pracowała w sklepie GS oraz 2 lata w szkole. Poza tym Pani Urszula była przez 2 kadencje sołtysem sołectwa Zdroje i przez 30 lat przewodniczącą tamtejszego KGW. Pan Czesław natomiast 29 lat pracował na poczcie w Bydgoszczy, następnie 9 lat w zakładach Romet. Mówią, że bardzo ważna jest wyrozumiałość, darzenie się ufnością, cierpliwością i pogodą ducha.

 

Żelazne Gody – 65 lecie : Władysława i Marian Gołuńscy z Cekcyna

Mają 5 dzieci, 11 wnuków i 6 prawnuków. Pani Władysława była nauczycielką a Pan Marian krawcem . Przez życie trzeba zawsze iść z uśmiechem

 

Uroczystość tradycyjnie uświetnił występ zespołu „Cisowianie” pod przewodnictwem Jerzego Rataja.

Wszystkim Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, uśmiechu i radości na każdy dzień . Serdeczne gratulacje doczekania takich rocznic.

 

Państwo Ast
Państwo Ast
Państwo Bizuga
Państwo Bizuga
Państwo Doktor
Państwo Doktor
Państwo Gołuńscy
Państwo Gołuńscy
Państwo Kontni
Państwo Kontni
Państwo Łepek
Państwo Łepek
Państwo Skoda
Państwo Skoda
Państwo Słomińscy
Państwo Słomińscy
Państwo Umerscy
Państwo Umerscy