Informujemy, że przy budynku Urzędu Gminy w Cekcynie na ulicy Szkolnej, zamontowany został specjalny pojemnik w kształcie serca na plastikowe nakrętki. Gmina Cekcyn  dołączyła tym samym, do miejsc gdzie są prowadzone akcje ich zbierania. Zebrane zakrętki zostaną sprzedane a uzyskane w ten sposób pieniądze trafią na cele charytatywne.

   Zbieranie nakrętek to jedno z najbardziej popularnych akcji o charakterze charytatywno-ekologicznym. W taki sposób można pomóc osobom potrzebującym, a jednocześnie zadbać o nasze środowisko. Wójt Gminy Cekcyn zachęca wszystkich mieszkańców  do przynoszenia plastikowych nakrętek do pojemnika-serca w Cekcynie. Znając dobre serca naszych mieszkańców oraz zaangażowanie w różnego rodzaju akcje, wierzymy, że zapełni się ono w błyskawicznym tempie.

   Do pojemnika wrzucać można wszelkiego rodzaju plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Mogą to być nakrętki od butelek po napojach, jogurtach, kosmetykach, płynach, mleku itp. Ważne by do serduszka nie wrzucać innych przedmiotów i odpadów. Serce na nakrętki powstało z inicjatywy Rady Gminy Cekcyn.

   Pierwsza zbiórka nakrętek prowadzona jest na rzecz Michała Olszewskiego z Zielonki.