W sobotę 30 czerwca 2018 r. na Plaży Jeziora Wielkiego Cekcyńskiego odbyła się „NOC ŚWIĘTOJAŃSKA”. Było mnóstwo atrakcji dla dzieci jak i dla dorosłych. Można było wspólnie z Państwem Sala pośpiewać ogniskowe piosenki  przy dźwiękach gitary, oraz nauczyć się prostego tańca.

Stoisko z średniowiecznym namiotem Pana Andrzeja Mielcarka, również cieszyło się sporym powodzeniem. Był pokaz krzesania ognia, konkurs chodzenia na wielkich nartach, starodawna wędzarnia, oraz strzały i łuki. Dla dzieci przygotowane było stoisko malowania twarzy, plecenie kolorowych warkoczyków, plecenia wianków świętojańskich na głowę oraz stoisko z „łapaczami snów”, które można było samemu wykonać, lub zakupić.
Tradycyjnie jak co roku dziewczęta z Gminnego Ośrodka Kultury w Cekcynie na czele
z instruktorem Panią Karoliną Ordza, przygotowały obrzędowe tańce z ogniem i wiankami. Młodzieżowa grupa działająca przy Gok-u pokazała swoje umiejętności na bębnach afrykańskich i zachęcała do wspólnego „bębnienia”. Było magicznie i klimatycznie. W klimat Nocy Świętojańskiej wprowadził nas również, taniec do piosenki „Noc Kupały” zespołu Żywiołak, który razem z publicznością tańczyliśmy. Na rozgrzewkę sama szefowa cekcyńskiego Gok-u serwowała pyszną ziołową herbatkę w skład której weszły: mięta, melisa, pokrzywa, syrop z mniszka lekarskiego i czarnego bzu.
Dziękujemy tym, którzy pomimo chłodnej aury, zdecydowali się spędzić z nami ten czas. Organizatorem Nocy Świętojańskiej był Gminny Ośrodek Kultury w Cekcynie.