W niedzielę 30 września członkowie Zespołu wokalnego i Klubu „Cisowianie” wraz z członkami Koła PZERiI nr 2 w Cekcynie wybrali się do Opery Nova w Bydgoszczy na operę „Wesele Figara” w czterech aktach.
Wyjazd ten zorganizowało Koło PZERiI nr 2 w Cekcynie. Oglądanie sztuki wszystkim sprawiło wiele zabawnych refleksji i twórczych przemyśleń.


Tekst i zdjęcia przekazała Maria Jagła - Bonk

21 września br. na zaproszenie Klubu Seniora „Szarotka” w JuraParku  zaprezentował       się Zespół Wokalny „Cisowianie” w Solcu Kujawskim w z repertuarem pieśni różnorodnych. Zostaliśmy przyjęci bardzo ciepło i dużymi owacjami. Udział w tym spotkaniu wzięło kilka zespołów  min. Zespół „Niezapomonajka” z Solca Kujawskiego, „Leśna Kraina” z Cierpic, „Złoty wiek ” z Janikowa i „Szarotka” z Solca Kujawskiego. Oprócz Zespołów Wokalnych były też zespoły taneczne, a także poeci  prezentujący swe najnowsze wiersze. Nasz Klub Seniora „Cisowianie” reprezentowała  koleżanka Jadwiga Bartlewska, która przeczytała swoje dwa ciekawe wiersze pt: „Wesele” i „Wizyta" , a pan Czesław Bujalski z Klubu Seniora „Szarotka” również rozbawiał zebranych na tym spotkaniu. Wszystkie Zespoły otrzymały drobne upominki i podziękowania. Odbył się też konkurs tańca z balonem w parach, gdzie wśród  zgłoszonych świetnie zaprezentowała się  Teresa Fabiańska i Jan Remus, zajmując  II miejsce. Można było też zwiedzić Solecki Park Dinozaurów, Park Owadów i Muzeum Ziemi. Wróciliśmy pełni wrażeń i zadowoleni z przyjęcia.

Tekst i zdjęcia przekazali: Maria i Jan Bonkowie

W słoneczne popołudnie dnia 8 września odbyły się Gminne Dożynki w Iwcu. Podczas części artystycznej tej imprezy wystąpił Zespół Wokalny „Cisowianie” z Cekcyna, który na początku  zaśpiewał  pieśń patriotyczną, następnie nasza koleżanka Jadwiga Bartlewska przeczytała wiersz pt: „Żniwa 2018 roku.” w którym opisała tegoroczną trudną sytuację w rolnictwie, a potem zaśpiewaliśmy wiązankę okolicznych pieśni dożynkowych i ludowych  przy akompaniamencie Jerzego Rataja.
Tekst przekazał: Jan Bonk
Zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury

W czwartek 12 lipca 2018 roku na hali widowiskowo-sportowej w Cekcynie na pikniku spotkali się cekcyńscy seniorzy z zaprzyjaźnionymi Klubami Seniora z naszego województwa. Bawiło się ponad 125 osób. Kluby Seniora, które zaszczyciły nas swoja obecnością: "Kociewiacy" ze Świecia, "Kalina" ze Świecia, 'Wrzos" z Barcina, "Jesień" z Tucholi, "Energetyk" przy Enea z Bydgoszczy, "Zgoda" z Chełmna, "Niezapominajka" z Drzycimia, PZERiI z Drzycimia, PZERiI Koło nr 2 z Cekcyna, PZERiI z Bukowca, "Astor" z Jeżewa, "Pogodna Jesień" ze Świekatowa, państwo Zenobia i Ireneusz Frelichowscy przedstawiciele Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Seniora z siedzibą w Bydgoszczy i Sołtys Sołectwa Cekcyn pani Teresa Barwik. Seniorzy bawili się przy dźwiękach muzyki Andrzeja Smeji w godzinach 14:00 do 21:00.   

Więcej zdjęć dostępne w GOK Cekcyn lub na facebook / Gminny Ośrodek Kultury w Cekcynie.  

9.06.2018 r. na terenie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych oraz Zakładu Aktywności Zawodowej w Tucholi odbył się kolejny Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych, w którym udział wzięły członkinie Klubu Seniora „Cisowianie” Jadwiga Bartlewska i Waltrauda Rydzkowska, wystawiające swoje prace rękodzielnicze w tym: hafty, koszyki, a także dzieła szydełkowe.


Tekst przekazała Maria Jagła-Bonk
Zdjęcia: GOPS Cekcyn