Dnia 10 października 2009 r. w Galerii - "Oranżeria" Pałacu w Lubostroniu odbyło się otwarcie wystawy XVIII Wojewódzkiego Przeglądu Plastycznej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Kameleon” zorganizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sztuki „Stara Ochronka” w Bydgoszczy.
Celem przegladu było upowszechnianie kultury plastycznej wśród dzieci i młodzieży, inspirowane do własnej twórczości, konfrontacja dorobku artystycznego kół zainteresowań i sekcji plastycznych działających na terenie województwa, podsumowanie "plastycznego roku szkolnego". 
Jury przyznało nagrodę „ZŁOTEJ PRACOWNI” Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Cekcynie, która przyznawana jest corocznie dla jednej najlepszej pracowni plastycznej.

Od 1 października 2009 do końca lutego 2010 z powodu remontu wnętrza budynku GOK Biuro Gminnego Ośrodka Kultury zostało przeniesione do budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Cekcynie (parter). Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 do 1600 tel. 668-816-173
Za utrudnienia przepraszamy !!!

Zajęcia natomiast odbywają sie wg poniższego harmonogramu, również w budynku OSP Cekcyn:
poniedziałek:
ZAJĘCIA PLASTYCZNE
I grupa od 1245 – 1330
II grupa od 1330 – 1415
III grupa od 1415 – 1500
wtorek - ZESPÓŁ WOKALNY „CISOWIANIE” – od 1000 -1300
ZAJĘCIA AEROBIK (sala gimnastyczna w Zespole Szkół w Cekcynie 1900 – 2000
środaZAJĘCIA CYRKOWE
grupa początkująca  od 1420 – 1505
grupa zaawansowana od 1510 - 1600
czwartekZAJĘCIA MANUALNE – od 1420 – 1600
piątekZAJĘCIA TEATRALNE
I grupa od 1420 – 1520
II grupa od 1520 - 1620

OFERTA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY


PONIEDZIAŁEK - MANUALNE I CYRKOWE

11:35 – 12:20 MANUALNE (klasy I)
12:35 – 13:20 MANUALNE (klasa II, III)
13:30 – 14:30 CYRKOWE z elementami akrobatyki - GRUPA POCZĄTKUJĄCA

WTOREK - MANUALNE I CYRKOWE 

13:30 – 14:15 MANUALNE (klasy IV, V)
14:30 – 15:30 MANUALNE (klasy VII, VIII)
14:30 – 16:00 CYRKOWE - GRUPA KONTYNUUJĄCA

ŚRODA - MANUALNE I TEATRALNE

14:25 – 15:05 – MANUALNE (5-6 latki)
14:20 – 15:20 TEATRALNE

CZWARTEK - PLASTYCZNE

12:35 – 13:35 PLASTYCZNE (klasy II, III) – 60 min
13:35 – 14:20 PLASTYCZNE (przedszkole) – 45 min
14:20 – 15:20 PLASTYCZNE (klasy IV, V, VI, VII, VIII)- 60 min

PIĄTEK - TANECZNE I PLASTYCZNE

12:35 – 13:20 TANECZNE (klasy I, II)
13:25 – 14:25 – PLASTYCZNE  (klasy I) – 60 min
13:30 – 14:30 TANECZNE (klasy III, IV)
14:30 – 15:30 - PLASTYCZNE (klasy IV) – 60 min
14:35 – 15:35 TANECZNE (klasy V)


OFERTA DLA MŁODZIEŻY
I DOROSŁYCH


PONIEDZIAŁEK

16:00 - 18:00 - Uniwersytet Trzeciego Wieku (I semestr: 8/15/29 październik, 12 listopad, 13 grudzień, 14 i 28 styczeń 2019, 18 luty 2019 r.

WTOREK:

10:00 -13:00 - ZESPÓŁ WOKALNY "CISOWIANIE"
17:00 - SEKCJA SZACHOWA - dziająca przy UTW WSG filia w Cekcynie

CZWARTEK:

17:00 - 19:00 - AKADEMIA PLASTYCZNA ODWAŻNYCH - grupa kontynuująca
                      (2x w miesiącu)

PIĄTEK:

17:00 - 19:00 - AKADEMIA PLASTYCZNA ODWAŻNYCH - grupa początkująca
                      (2x w miesiącu)

17:00 - SEKCJA TEATRALNA działająca przy UTW WSG filia w Cekcynie

SOBOTA:

10:00 - 13:00 - MŁODZIEŻOWA GRUPA TEATRALNA "BANG"

 

 

Konkurs "Wiosna w Kujawsko - Pomorskiem" to konkurs organizowany przez Urząd Marszałkowski w Toruniu. Dzieci z koła plastycznego z Gminnego Ośrodka Kultury brały już udział w dwóch jego edycjach zima oraz jesień w Kujawsko-Pomorskiem. Na konkurs wiosenny wysłaliśmy ok. 15 prac.
Oficjalne wyniki zostały ogłoszone na stronie internetowej Urzedu Marszałkowksiego.
W kategorii plastycznej w grupie wiekowej 7-12 lat drugie m-ce zajęła DARIA STRZELEC z Gminnego Ośrodka Kultury w Cekcynie. "Laureatka drugiej nagrody za pomocą całej gamy kolorów narysowała wiejski, wiosenny  pejzaż." W kategorii plastycznej 13-15 lat drugie m-ce zajęła ANNA DZWONKOWSKA z Gminnego Ośrodka Kultury w Cekcynie. "Laureatka użyła jasnych, wiosennych barw, które zwróciły uwagę jury."

Gratulujemy ;-)

Tegoroczne Dożynki Gminne odbyły się uroczystą Mszą Święta w kościele pw. Matki Boskiej Rożańcowej w Iwcu o godz. 1400. Następnie korowód dożynkowy przeszedł na plac przy OSP gdzie odbyła się część oficjalna, artystyczna oraz zabawa taneczna.

Starostami Dożynek Gminnych byli pani Danuta Chechła z Iwca i pan Bogdan Kantak z Iwca.