Mieszkańcu gminy Cekcyn, jeśli ukończyłeś 60 lat to możesz ubiegać o wydanie Ogólnopolskiej Karty Seniora. Karta jest bezpłatna, bezterminowa i honorowana w ponad 1 100 punktach w całej Polsce.

Gmina Cekcyn przystąpiła do Programu Gmina Przyjazna Seniorom i Ogólnopolska Karta Seniora. Lokalna edycja Ogólnopolskiej Karty Seniora skierowana jest dla mieszkańców gminy Cekcyn w wieku powyżej 60 roku życia.

 

Władze gminy i przedstawiciele Stowarzyszenia MANKO z siedzibą w Krakowie uroczyście zainaugurują Program w Cekcynie w dniu 22 kwietnia br. podczas Bezpiecznej Białej Niedzieli, kiedy to pierwsi uprawnieni Seniorzy będą mogli otrzymać Ogólnopolską Kartę Seniora.

Wnioski o wydanie karty będzie można wypełniać już od miesiąca kwietnia br. w biurze nr 17 Urzędu Gminy w Cekcynie. Osoba do kontaktu - Ilona Lesikowska tel. 52 33 47 563

Karta upoważnia do skorzystania z ulg i zniżek na terenie całego kraju. Są to przede wszystkim sanatoria, biura podróży, restauracje, hotele, instytucje kultury oraz wiele punktów usługowych – lista firm honorujących OKS znajduje się na stronie www.glosseniora.pl

Przedsiębiorca, który będzie chciał zgłosić się jako partner do udziału w programie powinien wypełnić stosowny formularz, który zamieszczony jest w załączniku.

Załączniki:
Download this file (Formularz dla partnerów.pdf)Formularz dla partnerów.pdf[ ]752 kB
Download this file (Formularz dla seniora.pdf)Formularz dla seniora.pdf[ ]537 kB

 W dniu 6 lipca 2017 r. została podpisana umowa o przyznaniu pomocy na budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami oraz sieci wodociągowej w m. Zdroje, Ludwichowo i Trzebciny. Wartość podpisanej umowy  w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową  wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii" PROW na lata 2014 - 2020  wynosi 678 581 zł. Zadanie ma zostać zrealizowane w terminie do 30 czerwca 2018 r. W ramach inwestycji zostanie wybudowana sieć kanalizacji sanitarnej o długości 4 km wraz z 61 przyłączami do nieruchomości oraz odcinek sieci wodociągowej.

Źródło: Urząd Marszałkowski w Toruniu