6 marca 2018 r. w Bydgoszczy odbyło się I Forum Seniora "Gazety Pomorskiej", w którym wzięli udział również Słuchacze UTW WSG filia w Cekcynie, a mianowicie: Pan Ryszard Rudnik i Pan Jan Wojnerowicz. Program spotkania zawierał wykłady ekspertów z zakresu zdrowia, bezpieczeństwa, nowych technologii i aktywności życiowej.

W dniu 6 listopada 2017 r. Słuchacze UTW przyłączyli się do akcji "Nakręć się i pomóż choremu Kasjanowi" organizowanej przez Przedszkole Gminne w Cekcynie. W sumie udało się uzbierać 6 worków nakrętek PET.

    W projekcie "BORY TUCHOLSKIE DLA SENIORA" realizowanym przez Lokalną Grupę Działania "Bory Tucholskie we współpracy z powiatem tucholskim udział wzięło 20 osób z terenu powiatu tucholskiego, w tym 2 Słuchaczki UTW WSG filia w Cekcynie (Pani Regina Czerwińska i Pani Helena Główczewska).

        Artykuł ukazał się w Biuletynie Informacyjnym Gminy Cekcyn - lipiec 2017 r.

         W dniu 23 czerwca br. w gmachu Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2016/2017 Uniwersytetu Trzeciego Wieku WSG, na którym nie zabrakło również słuchaczy filii uniwersyteckiej z Cekcyna i Lubiewa.