W ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy filia w Cekcynie rok akademicki 2017/2018 ukończyło 94 słuchaczy spośród, których większość jest w gronie studentów od dwóch lat.

6 marca 2018 r. w Bydgoszczy odbyło się I Forum Seniora "Gazety Pomorskiej", w którym wzięli udział również Słuchacze UTW WSG filia w Cekcynie, a mianowicie: Pan Ryszard Rudnik i Pan Jan Wojnerowicz. Program spotkania zawierał wykłady ekspertów z zakresu zdrowia, bezpieczeństwa, nowych technologii i aktywności życiowej.

W dniu 6 listopada 2017 r. Słuchacze UTW przyłączyli się do akcji "Nakręć się i pomóż choremu Kasjanowi" organizowanej przez Przedszkole Gminne w Cekcynie. W sumie udało się uzbierać 6 worków nakrętek PET.

    W projekcie "BORY TUCHOLSKIE DLA SENIORA" realizowanym przez Lokalną Grupę Działania "Bory Tucholskie we współpracy z powiatem tucholskim udział wzięło 20 osób z terenu powiatu tucholskiego, w tym 2 Słuchaczki UTW WSG filia w Cekcynie (Pani Regina Czerwińska i Pani Helena Główczewska).