20 października 2018 r. (sobota) w świetlicy wiejskiej w Wysokiej odbyło się szkolenie pn.: „Zasoby przyrodniczo-historyczno-kulturowe Borów Tucholskich”.

W dniach 29.09 - 1.10.2018 r. grupa 46 osób (w przewadze Słuchacze UTW WSG filia w Cekcynie) wzięła udział w wycieczce na Hel.

12 października grupa 20 osób, głównie Słuchaczy UTW WSG filia w Cekcynie, wybrała się do Rezerwatu "Cisy Staropolskie im. Leona Wyczółkowskiego w Wierzchlesie, która z przewodnikiem zwiedziła Rezerwat. Inicjatywa zwiedzenia Rezerwatu wyszła od uczestników wycieczki, bo jak sami stwierdzili tu jeszcze nie byli, a są mieszkańcami gminy.
Organizacją wyjazdu zajął się Adam Koch Słuchacz UTW.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/2019 UTW WSG filia w Cekcynie zaplanowana została na dzień 8 października na godz. 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Cekcynie, jednakże już po godz. 15:00 słychać było radosne słowa powitań Słuchaczy Uniwersytetu po przerwie wakacyjnej. 

W sobotę 6 października 2018 r. w  Gminnym Ośrodku Kultury w Cekcynie odbyło się drugie szkolenie w ramach projektu pn. "Babcie naszych babć - w zgodzie z naturą i tradycją".