XIV finał Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego o "Cisową gałązkę" im. L. Wyczółkowskiego zaplanowany został na sobotę 4. lipca. W tym roku odbył się, ale w nietypowy sposób, ponieważ z powodu zagrożenia epidemicznego, osoby nagrodzone w konkursie niestety nie przyjechały na galę finałową.

Zgodnie z decyzją Jury w składzie: Stefan Pasuszewski (przewodniczący), Grażyna Wojcieszko, Zyta Ważna i Kazimierz Żarski nagrodzone i wyróżnione zostały następujące osoby:

- nagrodę główną "Cisową gałązkę" otrzymała Aleksandra Majówka z Chełma,

- wyróżnienia otrzymali Jolanta Nawrot z Główkowa z oraz Kacper Płusa z Łodzi.

Przyznane zostały również wyróżnienia specjalne dla Katarzyny Caryńskiej (Sopot), Pauliny Wojciechowskiej (Sosnowiec), Dominiki Liszkiewicz (Piła), Łukasza Barys (Pabianice).


Laureatka tegorocznej edycji oraz osoby wyróżnione w konkursie, przysłały nagrania video, w których zaprezentowały siebie oraz nagrodzone wiersze. Nagrania dostępne są na stronie fb biblioteki.

https://www.facebook.com/Biblioteka-Gminna-w-Cekcynie-1688073608129467/

Aleksandra Majówka z Chełma - laureatka tegorocznej edycji konkursu

Jolanta Nawrot z Głogówka - wyróżnienie

Kacper Płusa z Łodzi - wyróżnienie

Przed biblioteką znajdują się zestawy książek, przygotowane z myślą o naszych Czytelnikach. To prezent dla tych wszystkich, którzy tęsknią ze chwilami z książką :) Serdecznie zapraszamy!

W czasie marcowego czytania w przedszkolu dzieci z grupy "Sosny" wysłuchały  bajki "Witaj szkoło" ze zbiorku "Masza i Niedźwiedź", dzieci z grupy "Jodły"  "Kolorowa nocna burza", a  z grupy "Jarzębiny" mogły posłuchać bajki "Wyścig smerfów". Przedszkolacy słuchając opowieści odwiedzili szkołę, do której uczęszczała Masza, mogły pojeździć wynalazkiem Smerfów - smerfochodem oraz powędrować z Kubusiem Puchatkiem do Stumilowego Lasu i obejrzeć kolorowe fajerwerki. 

(Sosny 03.03.)

(Jarzębiny 10.03.)

 

(Jodły 10.03.)

 

 

W piątek miała miejsce promocja najnowszej książki dra Adama Węsierskiego "Sensacje i sekrety powiatu tucholskiego". Gościem specjalnym spotkania był, urodzony w Cekcynie, dr Józef Borówka, autor książek "Polska etyka lekarska w ujęciu dziejowym" i "Przemiany społeczno-gospodarcze na obszarze historycznej ziemi łęczyckiej". Wykład przygotowany przez dra Adama Węsierskiego, wzbogacony o osobiste wspomnienia, którymi podzielił się z nami dr Józef borówka, spowodowały, że spotkanie zapadło głęboko w pamięć. Na koniec były rozmowy i osobiste dedykacje Autora.

Więcej zdjęc na https://www.facebook.com/Biblioteka-Gminna-w-Cekcynie-1688073608129467/