Urząd Gminy Cekcyn informuje, że Polska Spółka Gazownictwa sp. z o. o. Oddział Zakład Gazowniczy w Bydgoszczy przeprowadzi w dniach 05.10-07.10.2021 roku na terenie gminy Cekcyn akcję przewonienia gazu ziemnego "JESIEŃ 2021", która ma na celu wykrycie i usunięcie nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej i instalacjach wewnętrznych w budynkach.

Wykryte nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej do kurka głównego i przy gazomierzach usuwane będą przez pracowników PSG sp. z o. o. Oddział Zakład Gazowniczy w Bydgoszczy. Służby Pogotowia Gazowego będą pracowały w czasie trwania akcji przez całą dobę.

Jednocześnie nadmieniamy, że usuwanie stwierdzonych nieszczelności na instalacjach wewnętrznych i urządzeniach gazowych w budynkach należy do obowiązku właścicieli lub administratorów obiektów.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Cekcyn na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości uzyskania dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu w ramach programu "Czyste Powietrze". W trakcie spotkania omówione zostaną m. in. zasady programu, wymaganie jakie powinny spełniać urządzenia i materiały a także uchwała antysmogowa województwa kujawsko-pomorskiego.

Spotkanie odbędzie się w dniu 27 września 2021 r. o godzinie 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Cekcynie.

Informacja na temat programu "Czyste Powietrze" przedstawi p. Andrzej Gołębiewski Doradca Handlowy ds. termomodernizacji Caparol Polska Sp. z o.o.

Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie chęci uczestnictwa w spotkaniu pod numerem telefonu 052 33 47 565 lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

         

Informujemy, iż teren gminy Cekcyn na podstawie danych z Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach objęty został susza na glebach kategorii I dla upraw: zboża jare, kukurydza na ziarno i kiszonkę, rzepak i rzepik oraz krzewy owocowe.

Wypełnione wnioski, po uzupełnieniu informacji o wszystkich uprawach, podpisaniu Profilem Zaufanym należy składać wyłącznie za pośrednictwem publicznej aplikacji w terminie do 15 października 2021 pod adresem: https://aplikacje.gov.pl/app/susza/.

W wypełnieniu wniosków rolnicy mogą skorzystać z pomocy doradców Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Tucholi.

Kierownik PZDR Marcin Szwoch - 52 33 48 650

Aby złożyć wniosek rolnicy powinni posiadać Profil Zaufany, adres e-mail oraz dane do logowania wykorzystywane podczas składania e-Wniosku.  

 

W załączeniu poniżej Komunikat Starosty Tucholskiego po posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Tucholskiego odbytej w dniu 7 września 2021 r.
Obszar Cekcyn w dniach: 2021-09-24, w godzinach: 24 wrz 08:00 - 24 wrz 14:30 Cekcyn ul. Podgórna, Studzienna, Kanałowa od 1 do 12 (bez numeru 4), Tartaczna 21, i przyległe.