Uprzejmie informujemy o nowoczesnej platformie rolniczej Agro-Market24. Portal został stworzony aby ułatwić producentom rolnych znalezienie bezpośrednio potencjalnych odbiorców na swoje produkty rolne. Administratorem giełdy rolnej Agro-Market24  jest fundacja wsparcia producentów rolnych. Korzystanie z portalu jest bezpłatne.

Więcej informacji na stronie: https://agro-market24.pl/

W załączniku znajduje się harmonogram wywozu odpadów z terenu Gminy Cekcyn na 2020 rok.

Załączniki:
Download this file (harmonogram_wywozu_na_2020.pdf)harmonogram_wywozu_na_2020.pdf[ ]114 kB

Uwaga na oszustów!

Oszuści regularnie wprowadzają nowe metody swojego działania, np. dzwoniąc na numer stacjonarny i nawiązując rozmowę ze starszą osobą, podszywają się pod któregoś z członków rodziny. Jeżeli mamy podejrzenia, że ktoś próbuje nas oszukać, należy natychmiast skontaktować się z policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub 997.

Przestrzegamy mieszkańców naszej gminy przed oszustami wyłudzającymi szczególnie od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „policjanta”, „wnuczka”, „pracownika instytucji” itp. 

Artykuł Tygodnika Tucholskiego na ten temat: tutaj

Mały ZUS to ulga dla drobnych przedsiębiorców, która funkcjonuje już od stycznia 2019 roku. Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać po raz pierwszy z „małego ZUS” i płacić niższe składki na ubezpieczenia społeczne od 1 stycznia 2020 r. muszą zgłosić się do ZUS z nowym kodem tytułu ubezpieczenia. Mają na to czas do 8 stycznia.

Od stycznia 2020 roku część przedsiębiorców będzie mogła skorzystać z tzw. „małego ZUS-u” i opłacać niższe składki na ubezpieczenia społeczne, uzależnione od przychodu. To oferta między innymi dla tych, którzy prowadzili działalność gospodarczą w 2019 roku przez co najmniej 60 dni, a przychód z tej działalności nie przekroczył trzydziestokrotności kwoty minimalnego wynagrodzenia tj. 67 500zł. Działalność gospodarcza musi być również prowadzona na podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji  o Działalności Gospodarczej (CEIDG) lub innych przepisów szczególnych - wyjaśnia Krystyna Michałek, Rzecznik Regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Przedsiębiorcy, którzy po raz pierwszy chcą skorzystać z małego ZUS-u i opłacać niższe składki na ubezpieczenia społeczne od stycznia 2020 r., mają czas do 8 stycznia by zgłosić się do ubezpieczeń społecznych lub ubezpieczenia zdrowotnego z kodem tytułu ubezpieczenia rozpoczynającym się od  0590 albo 0592 - jeśli mają przyznaną rentę z tytułu niezdolności do pracy. Natomiast przedsiębiorcy, którzy korzystali już z tej ulgi w 2019 roku by ją nadal kontynuować muszą złożyć odpowiednie dokumenty rozliczeniowe w których będzie zawarta informacja o wysokości rocznego przychodu  za rok 2019.

Więcej informacji w załączniku.

Urząd Gminy Cekcyn informuje, że w okresie od 01.01.2020 r. do 31.03.2020 r. obowiązuje Uchwała Nr II/23/18 Rady Gminy Cekcyn z dnia 21 grudnia 2018 r., która określa między innymi wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

W I kwartale 2020 r. obowiązują stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, identyczne, jak w roku 2019, tj.