Zapraszamy dzieci w wieku od 4 - 9 lat
na pełną humoru, poruszającą bajkę o przyjaźni i akceptacji:
„STRACH MA WIELKIE ZĘBY”
28 PAŹDZIERNIKA niedziela godz. 16:00
Gminny Ośrodek Kultury w Cekcynie
ul. Szkolna 4

WSTĘP WOLNY !
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

3 października br. odbył się Gminno-Parafialny Konkurs Religijny. Organizatorami Konkursu byli: Gminny Ośrodek Kultury w Cekcynie oraz Parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Cekcynie. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjum, przedszkoli, świetlic wiejskich z terenu gminy Cekcyn. Dla młodszych uczestników zaproponowaliśmy formę plastyczną (kategoria wiekowa: przedszkole (5-6 lat) i uczniowie klas I – III (7-9 lat) a dla starszych test wiedzy (kategoria wiekowa: uczniowie klas IV – VI (10-13 lat) i uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum (14-16 lat). Tematem pracy plastycznej był temat  "JESTEŚMY NAPEŁNIENI DUCHEM ŚWIĘTYM" a przewodnim testu były Dzieje Apostolskie.

Wręczenia nagród dokonał Biskup Diecezji Pelplińskiej Ryszard Kasyna. 

Organizowane od kilku lat warsztaty dla grupy młodzieżowej i dorosłych odbywają się dwa razy w miesiącu. Uczestnicy zajęć w dalszym ciągu systematycznie realizują swoje pasje  i marzenia artystyczne w dziedzinie różnych form, technik plastycznych
i rękodzieła.
Spotkania odbywają się w „ciepłej” i przyjaznej atmosferze, są atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego w duchu integracji pokoleniowej i rodzinnej. Podczas zajęć edukacyjno-aktywizujących rodzą się nowe pomysły wzajemne inspiracje przyczyniają się do powstawania najróżniejszych rozwiązań.  

Niektórzy odkrywają swoje predyspozycje i uzdolnienia do twórczości artystycznej, których nie mieli możliwości realizować z powodu braku świadomości swoich możliwości w tym zakresie.
                                                                                  Plastyk- Łucja Ryszkowska