Warsztaty plastyczne dla instruktorek świetlic wiejskich gminy Cekcyn organizowane są przez Gminny Ośrodek Kultury w Cekcynie. Tak, tak tym razem to panie szkolą się by urozmaicić zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych w swoich świetlicach. Szkolenie rozpoczęliśmy z dniem 10 listopada 2020 r. oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego.

17 listopada br. odbyły się kolejne warsztaty plastyczne dla pań instruktorek świetlic wiejskich. Tym razem w ruch poszły różne rodzaje kredek i farby akrylowe . Efekty pracy prezentujemy na zdjęciach.

Na warsztatach 24 listopada br. zrobiło się tak świątecznie. Panie poznały kolejną technikę jaką jest witraż. Gotowe prace zawiesimy w gablotach GOKu.

Masa solna? Czemu nie! To najlepszy materiał dla dzieci. Można z niego tworzyć anioły, zwierzątka, dekoracje lub drobne upominki. Rozwija wyobraźnię, wrażliwość twórczą, sprzyja małej motoryce. Panie instruktorki świetlic grudzień (1.12.2020) rozpoczęły warsztatami z masy solnej. Oczywiście przestrzegamy reżim sanitarny.

Tematem kolejnych warsztatów, które odbyły się we wtorek 8 grudnia br. była porcelana lub masa porcelanowa.  To niezwykle efektowna i prosta w wykonaniu masa plastyczna do tworzenia rozmaitych dekoracji świątecznych. Swoją barwą, delikatnością i przenikalnością światła przypomina prawdziwą porcelanę.

Na ostatnim spotkaniu warsztatowym (15 grudnia) panie instruktorki świetlic wiejskich malowały farbami akrylowymi anioły z masy solnej, które tydzień wcześniej wykonały.