Na dwa dni Gdynia zamieniła się w wielką motoryzacyjną arenę. Dziesiątki widowiskowych pokazów na trzech wybudowanych torach wyścigowych, a każdy o innej charakterystyce: F1, Action i Dakar. Do tego setki ciekawych aut, motocykli w strefach ekspozycyjnych oraz show na wodzie i w powietrzu. Robert Kubica i inne gwiazdy sportów motorowych dały prawdziwy show na 10 jubileuszowej edycji Verva Street Racing w Gdyni.
A jak  na torze w Gdyni znalazła się młoda cekcynianka Antonina Rogalska? Sprawczynią całego „zamieszania” była Pani Żaneta Lipińska-Patalon, która prowadzi kontakt medialny w Otopit Toruń. Ona też stworzyła grupę pokazową zawodników Pit Bike, w której znalazło się miejsce dla Tosi. Młoda cekcynianka z numerem startowy 110 już od ponad 2 lat startuje w zawodach Pucharu Polski Pit Bike SM, organizowanych przez Otopit Toruń.
W piątek, 23 sierpnia wszyscy zawodnicy musieli się stawić na odprawie początkującej przygotowania do pokazu Verva Street Racing. Treningi do pokazów odbyły się o godzinie 16:00 . Uczestnicy zostali wpisani na listę Verva Street Racing oraz otrzymali specjalne opaski, uprawniające do wejścia do stref zamkniętych .
W weekend na trzech torach: F1, Action i Dakar rotacyjnie odbywały się pokazy, a każdy dzień pokazów zaczynał się od parady kierowców. Zgodnie z harmonogramem sobotę i niedzielę spędziliśmy w strefie F1, w samym centrum wydarzeń. To właśnie stąd wyruszała parada gwiazd motosportu, w której w pierwszym rzędzie  szła Tosia z koleżankami z drużyny, tuż przed samym Robertem Kubicą! Dziewczynka jest przeszczęśliwa, jej marzenie się spełniło.
To był dopiero początek emocji. Po pardzie trzeba było przygotować się do pokazu przed kilkutysięczną publicznością.  Trener Marek Szkopek przed pokazem przeprowadził dodatkowe wyjaśnienia, aby wszyscy wiedzieli co maja robić i nikt się nie stresował.
Dla dzieciaków to jest świetna zabawa, ale rodzice i tak zawsze się stresują.
Ekipa Pitbike ubrana w stroje motocyklowe i kaski stała w strefie oczekiwań na torze Action. Chwila oczekiwania na sygnał i zieloną flagę i ruszyli. To była ich  chwila, dynamiczny przejazd po torze, zakręty na kolanie, jazda na jednym kole, no i palenie opon - to właśnie zademonstrowała przed publicznością ekipa z PitBike. Na koniec wszyscy zawodnicy pozdrawiają publiczność, wymachując rękoma podczas jazdy na motocyklach, nagrodzeni przez publiczność gromkimi brawami.
Po zakończonych pokazach wszystkich zespołów promenada otwarta została dla widowni, publiczność mogła podjeść i obejrzeć również motor Tosi, która w końcu mogła odetchnąć i pooglądać pokazy innych ekip. To był bardzo emocjonujący weekend na Verva Street Racing w Gdyni. Teraz Tosia musi się przygotować do zawodów Pucharu Polski PitBike SM , które odbędą się 31 sierpnia na torze kartingowym w Bydgoszczy.
Zapraszamy do śledzenia wydarzeń sportowych Tosi na Facebooku Tosia Rogalska  „ „sportowiec” i do trzymania za cekcyniankę kciuków.

 

0U1A0822
0U1A0822
0U1A0914
0U1A0914
0U1A1443
0U1A1443
0U1A1532
0U1A1532
0U1A1649
0U1A1649
0U1A1777
0U1A1777
IMG_1511
IMG_1511
IMG_1514
IMG_1514
IMG_1603 2
IMG_1603 2
PitBike- verva-11
PitBike- verva-11
PitBike- verva-48
PitBike- verva-48
PitBike- verva-49
PitBike- verva-49
PitBike- verva-88
PitBike- verva-88

Tekst: Karol Rogalski
Foto: Karol Rogalski
PSP/Photoaction/Mateusz Patalon