20 lipca 2017 roku Mieszkanka Wielkiego Gacna Pani Stefania Pruszak obchodziła setne urodziny. Dostojną Jubilatkę odwiedził Wójt Gminy Cekcyn Pan Jacek Brygman, Z-ca Wójta Pani Monika Szczęsna oraz Pani Małgorzata Behrendt - Z-ca Kierownika USC przekazując najserdeczniejsze życzenia, szczęścia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym - aby kolejne lata mijały Pani wśród najbliższych, w atmosferze miłości i wsparcia.

Jubilatce przekazano także list gratulacyjny z życzeniami oraz upominek wraz z okazałym bukietem kwiatów.

W domu Pani Stefanii Pruszak gościła również delegacja z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Pani Grażyna Gnaczyńska – Sołtys sołectwa Trzebciny.

Z okazji Jubileuszu życzenia przesłała również Pani Prezes Rady Ministrów Beata Szydło oraz Wojewoda Kujawsko- Pomorski Pan Mikołaj Bogdanowicz.

Pani Stefania Pruszak od urodzenia jest mieszkanką Wielkiego Gacna. Początkowo wraz z rodzicami utrzymywała się z niewielkiego gospodarstwa rolnego. Obecnie od ponad 40 lat mieszka w domu Jadwigi i Ignacego Brygman, którzy na co dzień opiekują się Jubilatką.

Pani Stefania lubi opowiadać o naturalnych sposobach na przeziębienie czy dolegliwości żołądkowe.

 

Dostojnej Jubilatce raz jeszcze składamy najserdeczniejsze życzenia: Niech szczęście, jakim obdarzył Panią los przyniesie wiele radości z życia codziennego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Agencja Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa do dnia 3 sierpnia 2017r. prowadzi nabór wniosków w zakresie “Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój" . O udzielenie dotacji mogą starać się rolnicy i domownicy rolników.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć w załączonym pliku i na stronie http://Dofinansowaniedlafirm.pl w artykule Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój.

 

Wczoraj wzięliśmy udział w drugich zajęciach z samoobrony, które również poprowadził Pan Krzysztof Haffke. Uczestnicy zajęć otrzymali projektowe koszulki, a projekt "Seniorzy w Re(Akcji) w Gminie Cekcyn" dofinansowany w ramach Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017".

W związku z trwającą przebudową dróg powiatowych w Cekcynie, wprowadzone zostaje dodatkowe oznakowanie na drodze nr 010342C - ulica Ogrodowa w miejscowości Cekcyn.

Termin wprowadzenia organizacji ruchu: od dnia zatwierdzenia do 31.12.2017r.

Z projektem organizacji ruchu można zapoznać się na podstawie informacji w załączonych plikach.