Wyniki XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego o "Cisową gałązkę" ogłoszone zostały podczas sobotniej (6 lipca) gali finałowej. Jury w składzie: Stefan Pastuszewski (przewodniczący), Grażyna Wojcieszko, Zyta Ważna i Kazimierz Żarski przyznało nagrodę główną "cisową gałązkę" Aleksandrze Chamarczuk z Warszawy. Ponadto 2 równorzędne wyróżnienia otrzymały: Julia Zaręba ze Starachowic i Anna Tyburska z Sierpca. Przyznane zostały również wyróżnienia specjalne dla: Katarzyny Krolik z Koronowa, Dominiki Liszkiewicz z Piły i Adama Franciszka Wojtowicza z Puław. Wieczorek laureatów, w którym uczestniczyły Aleksandra Chamarczuk oraz Julia Zaręba, poprowadzili Zyta Ważna, Stefan Pastuszewski i Kazimierz Żarski. Wiersze osób nagrodzonych wyróżnieniem specjalnym czytali: Małgorzata Jerchewicz, Adrianna Łepek i Szymon Wiśniewski. Ponadto wiersz Gabrieli Szczepaniec z Pakości, zatytułowany "Leśny raj", przeczytała Wiktoria Górka. Zuzanna Łepek opowiedziała o rezerwatach cisów na terenie Borów Tucholskich oraz o wystawie poplenerowej, która zorganizowana została w Rezerwacie przyrody "Cisy nad Czerską Strugą". Obrazy z pleneru ozdobiły salę podczas gali finałowej. Wieczór zakończył się niezwykłym koncertem w wykonaniu Łukasza Jędrysa z Olsztyna. Kompozytor, artysta z nurtu poezji śpiewanej, wykonał piosenki ze swojej najnowszej płyty oraz wybrane utwory z repertuaru mistrzów gatunku. Gratulujemy finalistom konkursu, życzymy wielu poetyckich inspiracji i literackich osiągnięć oraz dziękujemy za wspólny wieczór.

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/profile.php?id=100064651574102

1. Konkurs adresowany jest do osób w wieku od 15 do 25 lat.
2. Warunkiem udziału w Konkursie jest nadesłanie wydrukowanego zestawu wierszy, zawierającego od 1 do 3 utworów, które nie były wcześniej nagradzane w innym konkursie ani publikowane w Internecie. Każdy wiersz powinien być opatrzony godłem (pseudonimem) i nadesłany w 4 egzemplarzach. Do takiego zestawu należy dołączyć Kartę uczestnika/Kartę uczestnictwa dziecka - Załącznik do Regulaminu. Wiersze nadesłane bez Karty uczestnika/Karty uczestnictwa dziecka nie biorą udziału w Konkursie.
3. Prace należy dostarczyć do 10. maja br. (decyduje data stempla pocztowego).

Załączniki:
Download this file (Karta_uczestnika.pdf)Karta_uczestnika.pdf[ ]302 kB

W bibliotece można skorzystać z tomiku, zawierającego wiersze nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim o "Cisową gałązkę" im. Leona Wyczółkowskiego w latach 2020-2022. Publikacja miała swoją promocję w lipcu b.r. podczas XVII finału tego konkursu. Wydanie tomiku sfinansowane zostało ze środków Fundacji PZU.

Pełen poezji recytowanej i śpiewanej wieczorek, wieńczący XVII finał Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego o „Cisową gałązkę” im. Leona Wyczółkowskiego, odbył się w sobotę 1 lipca w Gminnym Ośrodku Kultury w Cekcynie. Zanim poznaliśmy tegorocznych finalistów, wysłuchaliśmy wierszy nagrodzonych we wcześniejszych edycjach konkursu w interpretacji Grażyny Boczulak, Dominiki Gwizdały, Danuty Rakowicz i Szymona Wiśniewskiego, które zaprezentowane zostały w związku z wydaniem tomiku wierszy pokonkursowych z lat 2020-2022, sfinansowanego przez Fundację PZU w ramach realizowanego projektu.

Komisja Konkursowa w składzie: Stefan Pastuszewski – przewodniczący, Zyta Ważna, Grażyna Wojcieszko i Kazimierz Żarski przyznała nagrodę główną „Cisową gałązkę” Kindze Jakubczyk z Wrocławia. Wyróżnienia otrzymali: Adrian Plewnia z Wodzisławia Śląskiego oraz Rozalia Dmochowska z Poznania. Główna część wieczorku była okazją do bliższego poznania laureatów. Adrian Plewnia i Kinga Jakubczyk odpowiadali na pytania komisji ,dotyczące dorobku i warsztatu literackiego, inspiracji poetyckich oraz zainteresowań. Przeczytali również swoje nagrodzone (i nie tylko) wiersze. W drugiej części wieczorku poetów wysłuchaliśmy wierszy nagrodzonych specjalnym wyróżnieniem – drukiem w miesięczniku literackim AKANT, które otrzymali: Bartosz Dłubała z Rogalinka, Wojciech Malinowski z Chocianowa i Anna Wojno z Kobyłki. Wiersze młodych poetów przeczytali: Grażyna Boczulak, Dominika Gwizdała, Danuta Rakowicz i Szymon Wiśniewski. Oprawę muzyczną spotkania – poezję śpiewaną, przygotował Szymon Brucki, który oczarował publiczność grą na gitarze i pięknym głosem. Za sprawą niesamowitego koncertu oraz pięknej poezji to był magiczny i emocjonujący wieczór! Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał tomik poezji.

Więcej zdjęć https://www.facebook.com/profile.php?id=100064651574102