liczba złożonych wniosków - 200 szt.

liczba zawartych umów - 162 szt.

liczba zrealizowanych przedsięwzięć  - 89 szt.

kwota wypłaconych dotacji - 2 611331,03 zł

Dane na dzień: 07.01.2025 r.

Szanowni Państwo

Informujemy, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie wstrzymał od dnia 28.11.2024 r. przyjmowanie nowych wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze”. O terminie wznowienia w przyjmowaniu wniosków fundusz poinformuje w odrębnym komunikacie.

 

 

 

liczba złożonych wniosków - 189 szt.

liczba zawartych umów - 152 szt.

liczba zrealizowanych przedsięwzięć  - 82 szt.

kwota wypłaconych dotacji - 2 329 652,08 zł

Dane na dzień: 03.10.2024 r.

Zaproszenie na spotkanie informacyjne dotyczące programu "Czyste Powietrze"

 

Załączniki:
Download this file (Ogłoszenie.pdf)Ogłoszenie.pdf[ ]118 kB

 

Błędy popełniane podczas termomodernizacji budynku (studium przypadków) oraz rola audytu energetycznego w programie „Czyste Powietrze” – to tematy najbliższego spotkania w ramach cyklu #AkademiaCzystegoPowietrza2024. Bezpłatny webinar odbędzie się w czwartek, 5 września o godz. 10:00.

Na zgłoszenia wszystkich zainteresowanych czekamy pod linkiem: https://forms.office.com/e/zr0QXKYYXh do 4 września do godz. 15:00.

Pierwsza część spotkania, obejmie takie zagadnienia, jak m.in. wprowadzenie do tematu termomodernizacji budynku, omówienie systemu ogrzewania i wentylacji, kwestie ciepłej wody użytkowej, przegród zewnętrznych, czy odnawialnych źródeł energii.

W drugiej części skupimy się na aspektach audytu energetycznego w odniesieniu m.in. do: Świadectwa Charakterystyki Energetycznej (różnice), jego roli w programie „Czyste Powietrze” (kiedy jest potrzebny i jakie musi spełniać wymagania) i częstych błędach przy wykonywaniu audytu oraz dokumentu podsumowującego audyt energetyczny. Nie zabraknie też przypomnienia o zmianach w dokumencie podsumowującym audyt energetyczny, które nastąpiły po 22.04.2024 r. oraz informacji, gdzie szukać rzetelnych osób, wykonujących audyt energetyczny zgodny z wytycznymi programu „Czyste Powietrze”.

Cykl „Akademia Czystego Powietrza” – baza praktycznej wiedzy o ogólnopolskim programie „Czyste Powietrze” – jest realizowany od 2020 r. przez NFOŚiGW, we współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska oraz Polskim Alarmem Smogowym.