podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać"
Antoine de Saint-Exupery
O wartości przyjaźni i znaczeniu przyjaciela w codziennym życiu rozmawiałyśmy na piątkowym (01.02.2013r.) spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki. Punktem wyjścia prowadzonych rozmów była książka Anny Łaciny "Telefony do przyjaciela".
Bohaterowie powieści powiązani są ze sobą różnymi relacjami, które ukazane w nowych sytuacjach, skłaniają do postawienia pytania "Czym jest przyjaźń?". W książce poruszony jest również problem niepełnosprawności. Oczami nastoletniej Marzeny pokazany jest świat z poziomu inwalidzkiego wózka. Niezależna, odważna, towarzyska, uprawiająca różne dyscypliny sportowe dziewczyna, swoją postawą dowodzi, że niepełnosprawność nie oznacza wcale, iż nie można realizować marzeń. Doceniając wartość życia czerpie z niego garściami, żyjąc intensywniej i pełniej niż jej siostra Ania. Obie spędzają niezapomniane wakacje u dziadka i babci, kiedy to na próbę wystawiona zostaje ich siostrzana przyjaźń. Na etapie podejmowania ważnych decyzji i związanych z tym trudności, poznają człowieka, który nie pytając o powód smutki sprawia, że znów wraca radość. Wystarczy tylko do niego zadzwonić...
Wszystkich, którzy chcieliby porozmawiać o książkach, podzielić się swoimi spostrzeżeniami, zapraszamy na kolejne spotkanie DKK, które zaplanowane zostało na 15 marca 2013r.
Program Dyskusyjne Kluby Książki realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.