Piątkowe spotkanie DKK (15.05.2015) wyglądało inaczej niż zwykle. Tym razem typową formę rozmów o książce zastąpiła gra planszowa, której reguły opracowane zostały w nawiązaniu do treści powieści Elżbiety Wojnarowskiej „Złota karawela”.

Na kolejne spotkanie zapraszamy w piątek 12.06.2015. Rozmawiać będziemy o książce Colleen Hoover „Nieprzekraczalna granica”. Zapraszamy również wszystkie osoby, które nie należą do DKK, ale chciałyby spotykać się w bibliotece i rozmawiać o książkach.

Program DKK realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

20 marca br. (piątek) odbyło się trzecie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem omawiana była powieść Barbary Ciwoniuk " Uciec jak najbliżej". Opisuje ona historię trójki rodzeństwa: Justyny, Czarka i Patryka. Porusza temat jakim są problemy w relacjach między rodzicami, a dziećmi. Ojciec zajęty swoimi sprawami poświęca dzieciom mało czasu, a zarazem jest wymagający i surowy . Z Justyną, która jest dobrą uczennicą i Patrykiem osiągającym bardzo dobre wyniki w sporcie ma poprawne relacje, natomiast Czarek sprawia kłopoty wychowawcze ( między innymi źle się uczy). Powoduje to, że między nim, a ojcem dochodzi do konfliktu, który przyczynia się do tego, że chłopak ucieka z domu. To wydarzenie zarówno dla rodziców jak i rodzeństwa jest bardzo bolesne. Każdy zastanawia się nad swoimi relacjami z bliskimi. Szczególnie ojciec zaczyna rozumieć, że nie powinien być tak wymagający i więcej czasu spędzać z  dziećmi, zwłaszcza z Czarkiem. Przemyślenia ojca  zupełnie zmieniają atmosferę w domu po  powrocie chłopaka.

Program Dyskusyjne Kluby Książki realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

  

W piątek 13.02.br. odbyło się drugie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Klubowiczki tym razem omawiały książkę Gayle Forman. " Zostań, jeśli kochasz". Jest to powieść o miłości, ale przede wszystkim o cierpieniu jakie przeżywa bohaterka po stracie najbliższych oraz o walce z sama sobą. Mia, siedemnastolatka traci w wypadku samochodowym rodzinę, a sama jest w śpiączce. Leżąc w szpitalu, obserwuje co się wokół niej dzieje  z perspekrywy ducha. Będąc w tym stanie wspomina swoje dotychczaswe życie, które skłania ją do tego, aby powalczyć o nie i się wybudzić. Powodem podjęcia walki jest miłość do Adama - chłopaka oraz fakt, że ma wokół siebie tyle osób, które nie opuszczają jej w tych trudnych i bolesnych chwilach. Są to dziadkowie, przyjaciółka Kim, dalsza rodzina oraz znajomi.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 20.03.br. o godz. 17:00, omawiana będzie książka B. Ciwoniuk " Uciec jak najbliżej".

Program DKK realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

Pierwsze w tym roku spotkanie DKK zorganizowane zostało w piątek 16.01.2015. Tematem rozmów były losy bohaterów powieści Barbary Ciwoniuk  "ten gruby". Poznajemy w niej Jacka, który jest ofiarą przemocy szkolnej i krzywdzącej miłości nadopiekuńczej mamy. Po kolejnym pobiciu w szkole Jacek decyduje się na radykalny krok - opuszcza rodzinny dom i wyjeżdża do ciotki, którą zna tylko z opowieści. Nowe środowisko, nowi ludzie i sytuacje, w których musi się odnaleźć... Czy uda mu się wytrwać w postanowieniach? Pewnego dnia poznaje Adriannę, nastolatkę, która od dnia wypadku nie wychodzi z domu. Czy spotkanie tych dwojga młodych osób spowoduje, że ich życie nabierze nowych barw?

W listopadzie 2014 roku w bibliotece zorganizowane zostało spotkanie autorskie z Barbarą Ciwoniuk, w którym uczestniczyli uczniowie z cekcyńskiego gimnazjum. Więcej informacji o spotkaniu na stronie: http://www.cekcyn.pl/index.php/gminna-biblioteka-publiczna/aktualnoci/1502-pisarka-w-bibliotece

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie DKK, które odbędzie się 13.02.2015 r. o godz. 17.00. Rozmawiać będziemy o bestsellerowej książce "Zostań, jeśli kochasz" autorstwa Gayle Forman.

Program DKK realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

Styczniowe spotkanie z książką

 

O książce Johna Green'a "Gwiazd naszych wina" rozmawiałyśmy w trakcie piątkowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. Opowiada ona o codzienności młodych ludzi, którzy świadomi swej choroby nowotworowej, próbują wieść "normalne" życie. Jaką wartość i i jaki sens ma miłość w obliczu śmierci? Ile chwil z naszego życia tracimy bezpowrotnie i jak cenne i ulotne jest to, co posiadamy? Na te i wiele innych pytań można znaleźć odpowiedzi w książce Green'a. W trakcie spotkania próbowałyśmy również uzasadnić celowość tytułu powieści i wymienić skojarzenia ze słowem "gwiazda".
Na podstawie książki powstał film, który na ekrany polskich kin trafił w czerwcu 2014 roku.

Kolejne spotkanie DKK zaplanowane zostało na 16.01.2015r. do udziału w którym zapraszamy wszystkich, którzy lubią i chcą rozmawiać o książkach. Tematem rozmów będzie powieść Barbary Ciwoniuk "Ten gruby".

Program DKK realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

Grudniowe spotkanie DKK