W dniach 5-6 września 2022 roku w Bydgoszczy odbyło się seminarium organizowane przez Ogólnopolskie Porozumienie Rad Seniorów i Bydgoską Radę Seniorów w ramach projektu "Aktywne Rady Seniorów jako ważny czynnik partycypacji społecznej".
Z Gminnej Rady Seniorów w Cekcynie udział wzięły: wiceprzewodnicząca - Grażyna Żółkiewicz i Jolanta Megger - członek. W Seminarium brali udział przedstawiciele rad seniorów z wielu miast Polski i gmin województwa kujawsko-pomorskiego.

Inauguracja 2-dniowego seminarium odbyła się w sali sesyjnej im. Jana Maciaszka w bydgoskim ratuszu. Przedstawicieli rad seniorów powitali między innymi zastępca prezydenta Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz, poseł na Sejm RP Jan Szopiński, dyrektor Biura Aktywności Społecznej Dorota Glaza, pełnomocnik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego do spraw polityki senioralnej Mateusz Czarnowski. W kolejnej części wystąpili seniorzy - eksperci z zakresu administracji, prawa i polityki społecznej. Seminarium było również miejscem wymiany doświadczeń przedstawicieli rad seniorów.

Fot. i treść artykułu - Grażyna Zółkiewicz