Po raz XVI spotkaliśmy się wczoraj w cekcyńskim Amfiteatrze, by usłyszeć wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego o "Cisową gałązkę" im. Leona Wyczółkowskiego i poznać osobę, która otrzyma prestiżowy laur poetycki - "cisową gałązkę". Komisja Konkursowa w składzie: Stefan Pastuszewski (przewodniczący), Zyta Ważna, Grażyna Wojcieszko i Kazimierz Żarski przyznała nagrodę główną Kamili Szmigiel z Działoszyna. Równorzędne wyróżnienia otrzymali również: Kacper Płusa z Łodzi, Paweł Banach z Rawy Mazowieckiej oraz Jakub Wasilewski z Koła. Część poetycka wieczoru miała formę rozmowy między finalistami a komisją konkursową, która pytała młodych poetów m.in. o ich warsztat poetycki. Przysłowiową wisienką na torcie był koncert zespołu Pod Strzechą, który urzekł wszystkich trafnymi słowami piosenek oraz niezwykłą muzyką. Ciepły letni wieczór oraz zachód słońca nad jeziorem dopełniły całości, a wszystko to sprawiło, że był to niezapomniany wieczór.

Przypominamy, że już dziś w Amfiteatrze nad Jeziorem o godzinie 19:00 - XVI finał konkursu poetyckiego o "Cisową gałązkę". Serdecznie zapraszamy!!!

 

Informacja

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Cekcyn na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości uzyskania dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu w ramach programu „Czyste Powietrze”.

Informacja

W załączniku harmonogram szczepień psów i kotów przeciwko wściekliźnie.

Załączniki:
Download this file (HARMONOGRAM_SZCZEPIEN.pdf)Harmonogram szczepień[ ]413 kB