W sobotę, 28 stycznia w godz. 9-13.00 Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje dzień otwarty dla płatników składek, którzy nie mają jeszcze swojego profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Tego dnia otwarte będą Sale Obsługi Klientów w ZUS w Bydgoszczy przy ul. Św. Trójcy 33, w Inowrocławiu, Świeciu, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu, Lipnie, Aleksandrowie Kujawskim, Brodnicy, Rypinie i Golubiu-Dobrzyniu.

Od 1 stycznia 2023 roku każdy płatnik składek ma obowiązek posiadać aktywny profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Dotyczy to nie tylko przedsiębiorców, ale również rodzica zatrudniającego nianię na umowie uaktywniającej, duchownego, czy osobę, która podlega dobrowolnie ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym lub jedynie ubezpieczeniu zdrowotnemu.

Osobom, które nie założyły do tej pory konta na PUE ZUS, ani nie upoważniły do roli płatnika innej osoby, ZUS utworzy profil techniczny, który będzie wymagał aktywacji przez płatnika. Aby zalogować się do swojego profilu, płatnicy muszą uzyskać dane do logowania - login PUE oraz jednorazowe hasło.  Aktualnie taką informację można otrzymać podczas wizyty w placówce ZUS lub podczas e-wizyty, po potwierdzeniu swojej tożsamości - informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego. 

W województwie kujawsko-pomorskim około 5 tys. płatników składek nie założyło jeszcze profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Dlatego też w sobotę, 28 stycznia ZUS organizuje dzień otwarty wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, którzy nie są w stanie odwiedzić urzędu w tygodniu. Tego dnia  będzie można założyć profil na PUE ZUS czy uzyskać dane do logowania. W godz. 9-13.00 otwarte będą Sale Obsługi Klientów w ZUS w Bydgoszczy przy ul. Św. Trójcy 33, w Inowrocławiu, Świeciu, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu, Lipnie, Aleksandrowie Kujawskim, Brodnicy, Rypinie i Golubiu-Dobrzyniu.  

Osoby, które założyły konto na PUE ZUS, ale go nie potwierdziły również mogą odwiedzić nasze dyżurujące placówki w sobotę z dokumentem tożsamości i dokończyć proces rejestracji konta. Tylko potwierdzony profil na PUE daje możliwość korzystania z jego pełnej funkcjonalności. 

Co ważne w sobotę nie załatwimy innych spraw np. związanych z emeryturami, rentami czy zasiłkami. Ten dzień dedykowany jest płatnikom składek bez konta na PUE ZUS.