21 czerwca 2026r. zrealizowaliśmy pierwsze z pięciu wydarzeń sportowo - rekreacyjnych na boisku Orlik w Cekcynie w ramach projektu "Aktywnie działamy na Orliku w Cekcynie", dofinansowanego z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Aktywny Orlik.
Wczoraj w niedzielę odbył się Turniej Piłki Siatkowej, a także spotkanie edukacyjno-warsztatowe z psychodietetykiem, podczas którego każdy indywidualnie mógł spróbować przygotowanej lemoniady z owoców cytrusowych z miętą oraz przygotować swój indywidualny zestaw z przygotowanych owoców i warzyw. Pani psychodietetyk omówiła bardzo ważną kwestię jaką jest nawodnienia organizmu i jego wpływu na zdrowie i samopoczucie człowieka.Omówiła również zasady zdrowego odżywiania, znaczenia owoców i warzyw w codziennej diecie. Uczestnicy częstowali się przygotowanymi mixami z owoców i warzyw, które systematycznie było uzupełniane z uwagi na wysokie temperatury podczas całego wydarzenia.
Podczas trwania całego wydarzenia sportowego zapewniona była obsługa medyczna.
w kategorii młodszych:
1. Borowiacki Grzyb.
2. Gepard Małe Gacno.
3. TEAM MIX.
4. Wysokie Brzozy.
5. BLB
6. Doroślaki.
Wszyscy uczestnicy turnieju dawali z siebie wszystko i walczyli zacięcie o każdy punkt, o każdą piłkę, a w wolnej chwili korzystali i uzupełniali płyny pyszna lemoniadą cytrusowo - miętową. Pogoda dopisała znakomicie, a humory i nastroje graczy jeszcze bardziej. Wszyscy bardzo angażowali się w sportową rywalizację podczas turnieju piłki siatkowej i walkę o zdobycie najwyższego miejsca i pucharu dla całej drużyny.
Ostatecznie wyniki turnieju przedstawiały się następująco:
II miejsce: Gepard Małe Gacno
III miejsce: TEAM MIX
I miejsce: BLB.
II miejsce: Wysokie Brzozy.
III miejsce: Doroslaki.
Justyna Wilkiewicz












