W trakcie piątkowego (17.01) spotkania młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawiałyśmy o tematach poruszonych w książce "Jesień liścia Jasia". Wieczór rozpoczął się VIII Trenem Jana Kochanowskiego, który poświęcony jest jego zmarłej córce.
W swej książce Leo Buscaglia ukazuje świat z punktu widzenia klonowych liści, a my wraz z nimi zachwycamy się wiosną, ogrzewamy w promieniach letniego słońca i malujemy drzewo kolorami tęczy. Życie mija beztrosko, aż nadchodzi jesień. W podmuchach jesiennego wiatru liść Jaś zaczyna pytać przyjaciela o sens życia i umierania. Przekonany jest jednak, że problem śmierci go nie dotyczy. W końcu na gałęzi drzewa zostaje tylko jeden samotny liść - liść Jaś...
Leo Buscaglia w prosty i obrazowy sposób mówi o wartości życia i jego naturalnych etapach. Książka zaliczana jest do literatury dziecięcej, ale i dorośli powinni ją przeczytać.
Na koniec spotkania zrobiłyśmy wspólnie "drzewo radości", by pokazać, jak dużo jest rzeczy każdego dnia, które mogą sprawić radość. Trzeba je tylko umieć zauważyć!

Kolejne spotkanie zaplanowane zostało na 28.03.2014r.

Program Dyskusyjne Kluby Książki realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

Styczniowe spotkanie DKK