Pierwsze w tym roku spotkanie DKK zorganizowane zostało w piątek 16.01.2015. Tematem rozmów były losy bohaterów powieści Barbary Ciwoniuk  "ten gruby". Poznajemy w niej Jacka, który jest ofiarą przemocy szkolnej i krzywdzącej miłości nadopiekuńczej mamy. Po kolejnym pobiciu w szkole Jacek decyduje się na radykalny krok - opuszcza rodzinny dom i wyjeżdża do ciotki, którą zna tylko z opowieści. Nowe środowisko, nowi ludzie i sytuacje, w których musi się odnaleźć... Czy uda mu się wytrwać w postanowieniach? Pewnego dnia poznaje Adriannę, nastolatkę, która od dnia wypadku nie wychodzi z domu. Czy spotkanie tych dwojga młodych osób spowoduje, że ich życie nabierze nowych barw?

W listopadzie 2014 roku w bibliotece zorganizowane zostało spotkanie autorskie z Barbarą Ciwoniuk, w którym uczestniczyli uczniowie z cekcyńskiego gimnazjum. Więcej informacji o spotkaniu na stronie: http://www.cekcyn.pl/index.php/gminna-biblioteka-publiczna/aktualnoci/1502-pisarka-w-bibliotece

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie DKK, które odbędzie się 13.02.2015 r. o godz. 17.00. Rozmawiać będziemy o bestsellerowej książce "Zostań, jeśli kochasz" autorstwa Gayle Forman.

Program DKK realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

Styczniowe spotkanie z książką