Szanowni Państwo,

Instytut Komeńskiego Sp. z o.o. sp. k., partner programu „OD SERCA DLA DZIECKA” firma NUTRICIA POLSKA Sp. z o.o. oraz NOWA SZKOŁA sp. z o.o. wraz z organizatorem spotkania GMINĄ CEKCYN mają przyjemność zaprosić Państwa na seminarium „Dlaczego warto zadbać o rozwój małego dziecka i jak to robić?”

Spotkanie odbędzie się w dniu 27 lutego 2012 r. o godz. 12.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Cekcynie.

 

Celem spotkania jest poszerzenie wiedzy na temat znaczenia wczesnego dzieciństwa w dalszym rozwoju i edukacji młodego człowieka oraz wskazanie możliwości organizacyjnych i finansowych dla tworzenia różnych formalnych i nieformalnych form wspierania rozwoju i edukacji małych dzieci i ich rodziców.

Do udziału w seminarium zapraszamy władze samorządowe, pracowników instytucji zajmujących się małymi dziećmi i ich rodzinami, profesjonalistów, rodziców, dziadków oraz wszystkie osoby, dla których ważne jest wspieranie rozwoju dzieci poniżej 3 roku życia.

Podczas seminarium będzie możliwość zapoznania się z:

  • argumentami dotyczącymi ważności inwestowania w najmłodsze pokolenie,

  • prawnymi rozwiązaniami dotyczącymi tworzenia nowych form opieki i edukacji dzieci do 3 roku życia,

  • warunkami organizacji i możliwościami finansowania działań na rzecz małych dzieci w 2012 r.,

  • doświadczeniami i dobrymi praktykami Polski i Europy.

Drugą część spotkania pragniemy poświęcić na dyskusję nad potrzebami mieszkańców w zakresie organizacji opieki i edukacji dzieci do lat 3 oraz potencjałem i możliwościami wspierania rozwoju małych dzieci przez instytucje i organizacje z poszczególnych gmin.

Zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt z dyr. Przedszkola Gminnego w Cekcynie p. Renatą Staniłko (tel. 504759765)